Staříč - 2011

Závěrečný závod Beskydského poháru 2011, časovka ve Staříči, se konal 24. 9. 2011 ve 14,00 hod. za krásného slunečného počasí, které přilákalo na start celkem 32 závodníků, z toho i čtyři ženského pohlaví. Mírně zvlněnou, bezmála osmikilometrovou trať zdolal v celkově nejlepším čase Pavel Kokeš. Mezi ženami zvítězila nestárnoucí Zina Matušková.
Nesmírnou smůlou byl pronásledován Petr Pavlík ml., který na obrátce upadl a poté mu vycvakl kufr a spadl řetěz. Za pozornost stojí i výkon Alana Lacha, který po noční směně absolvoval dopolední závod na Pustevny a poté vybojoval velice pěkné celkové 8-9 místo, o které se podělil s Petrem Pavlíkem st.
Letošní Staříč zaznamenal i jednu světovou premiéru. Jako vůbec poprvé v historii cyklistiky byl použit živý mobilní kužel na obrátce v Oprechticích. Tohoto úkolu se s nasazením života zhostil nezničitelný Major.
Na závěr všechny čekalo vyhodnocení výsledků v restauraci U Sovů zpříjemněné opékanými klobásami a dalším občerstvením. Celkové vyhodnocení ročníku 2011 proběhne 19. 11. 2011 v restauraci U Hučky, na které jste všichni srdečně zváni i se svými rodinnými příslušníky a přáteli.

Celá fotogalerie zde....